#

#

Ülkemiz ve dünyadaki medya-toplum ilişkilerinin analizi, anlaşılması ve eleştirisi için kuramsal irdeleme ve araştırma yapmak amacıyla kurulan programımız bir yılını doldurdu. Bu süre içinde analiz ve eleştiriye “üretim” boyutunu da ekledik.

Canberk Uregel

Önde gelen medya grupları, araştırma şirketleri ve sivil toplum örgütleriyle güçlü ortaklıklar kurduk. Tezsiz (projeli) seçeneğimize dahil olan öğrencilerimiz ikinci yıllarını bu kurumlardan birinde geçirerek mezuniyet projelerini gerçekleştiriyorlar. Tezli yüksek lisans yapan öğrencilerimiz ise, eğer isterlerse, bir dönemlerini ya bir sivil toplum örgütünde çalışarak ya bir araştırma şirketinde araştırma yaparak ya da İngiltere’de ders alarak geçiriyorlar.

Temel hedefimiz, Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı’nı yüksek kaliteli akademik çalışmaların yürütüldüğü bir merkez haline dönüştürüp aynı zamanda akademinin sınırları dışına taşımak, dünyaya açmak.

Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı ve yaygın ERASMUS bağlantıları ile öğrencilerine çok geniş uluslararası seçenekler sunan Programımız Santral Kampüsü’nde eğitim veriyor.