#

NEDEN M&IS

Neden Medya ve İletişim Sistemleri (M&İS) Yüksek Lisans Programı’na başvurmalıyım?

Halen bir medya kuruluşunda çalışıyorum ve burada bir kariyer hamlesi yapmak istiyorum.

Kamuya ait veya özel bir kurumda medya-dışı bir alanda çalışıyorum ancak kurumumun medya/iletişim departmanında kariyer yapmak istiyorum.

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde mevcut yüksek lisans programları ile güçlü akademik alış-verişi olan uluslararası bir programda bulunmak, her gün medyada izleme olanağı bulduğum kişilerle birebir çalışmak istiyorum.

Giderek güçlü bir istihdam alanı oluşturan web-tabanlı yeni medya yapılarına ilgi duyuyor ve bu alanda iş bulmak istiyorum.

Reklam şirketlerinde, kamu veya özel sektör medya ofislerinde, halkla ilişkiler ve/veya araştırma birimlerinde bir kariyer hedefliyorum.

İlgi duyduğum STK’nın medya/iletişim/araştırma biriminde bir kariyer hedefliyorum.

Medya sektöründe iş bulma şansımı arttırmak istiyorum.

Medyanın çok güçlü bir toplumsal mekanizma olduğuna inanıyorum. Öğrenmeye açık, toplumsal olay ve süreçlere ilgisi olan biriyim...

Sosyal bilim veya insan bilimleri alanlarından birinden mezun oldum; medya ve iletişim çalışmalarında uzmanlaşmak ve kariyer hedeflerimi bu alanlar içinde planlamak istiyorum.

Temel kariyer hedefim akademisyen olmak. Bunun için medya, iletişim, sosyoloji, edebiyat, siyaset bilimi, gibi bir alanda doktora yapmak istiyorum...

Araştırma bazlı bir programda Türkiye ve dünya medyasını analiz etmek, anlamak ve eleştirmek istiyorum.

Araştırma yapmak, yazı yazmak istiyorum. Yerli medya ve dünya medyası ile güçlü bağlantılar kurarak yazılarımı yayınlamak istiyorum.

Tek isteğim bir uluslararası ağ üniversitesinde bulunmak, bu ortamın bana küresel düzlemde sağlayacağı olanakları keşfetmek.