Ulaş Büyük

Ulaş Büyük 2016 - 2017 Bahar dönemi girişli

Bilkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık mezunuyum. Halen Maltepe Üniversitesi’nde İngilizce okutman olarak çalışıyorum.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans programı, medya ve toplum ilişkisini, yeni medya düzeni - dijital medya çerçevesinde güçlü bir şekilde irdeleyen bir bölüm. İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni seçmemdeki en büyük faktörlerden biri, konusunda gerçekten güçlü ve yetkin öğretim kadrosunun yanı sıra, sektörün önde gelen medya gruplarında çalışan uzman yöneticilerin yüksek lisans programına dahil olarak bizlere deneyim ve imkânlar sunması.

Temel zorunlu dersler olan MED 501 & MED 502 Medya Kuramları’nın modüler olarak dönüşümlü bir şekilde farklı hocalar tarafından verilmesinin programın en büyük artılarından biri olduğunu düşünüyorum. Farklı konuları farklı uzman hocalardan dinleyerek, aynı ders içerisinde bir çok hocayı, dolayısıyla farklı bilgi ve yaklaşımları tanıma imkanı buluyoruz. Bu sistem, akademik olarak ilerlemeyi düşünen ve tez dönemindeki öğrenciler için büyük bir zenginlik yaratıyor. Öte yandan seçmeli derslerin zenginliği, bu alanda farklı disiplinleri tanımaya oalanak sağlarken tez konusu belirlemede çok yardımcı oluyor.